Często zadawane pytania

 

 

Jak działa Pristine®?
Jest to struktura niezwykle cienkich, ale bardzo, bardzo gęsto utkanych włókien, pomiędzy którymi znajdują się mikroskopijnej wielkości otwory. Są one tak małe, że alergeny nie są w stanie przez nie przejść, natomiast wystarczająco duże, aby przechodziło przez nie powietrze i para wodna. Dzięki temu zapewniona jest prawidłowa wentylacja, natomiast substancje drażniące nie są w stanie wydostać się na zewnątrz pokrowca i wywołać reakcję alergiczną.

Czy na pokrowce Pristine® Zero udzielana jest gwarancja?
Tak, 25 lat. Do wyprodukowania tkaniny Pristine użyto bardzo mocnych nici poliestrowych, połączonych ze sobą elastycznym splotem uniemożliwiającym rozerwanie. Gotowa tkanina nie jest laminowana, a w związku z tym nie kruszy się. Dodatkowo, pokrowce uszyte z tkaniny Pristine® , wzbogacone są w niemigrujący czynnik przeciwdrobnoustrojowy AEM 5772/5 związany na trwale z włóknami. Dzięki tym wyjątkowym cechom surowca, z którego zostały wykonane, na pokrowce Pristine® Zero udzielane jest 25 lat gwarancji.

Czy pokrowiec Pristine® Zero może być założony na dowolny materac, kołdrę i poduszkę?
Tak. Nie ma potrzeby kupowania żadnych specjalnych czy nowych produktów.

Czy pokrowiec Pristine® Zero trzeba prasować po wypraniu, aby mieć pewność, że wszystkie roztocze zginą pod wpływem wysokiej temperatury?
Nie. Wystarczy wyprać go w temperaturze 60°C. Roztocze kurzu domowego giną bowiem w temperaturze 55°C.

Czy tkanina Pristine® nasączona jest repelentem odstraszającym drobnoustroje?
Nie, tkanina Pristine® nie zawiera żadnych substancji chemicznych. Czystość mikrobiologiczną zapewnia jej niemigrujący czynnik przeciwdrobnoustrojowy AEM 5772/5, który działa w sposób mechaniczny. Czynnik ten jest na trwale związany z materiałem, nie wypłukuje się pod wpływem prania ani nie ulega osłabieniu podczas używania pokrowca.

Mój materac, kołdra i poduszka owinięte są w pokrowce plastikowe. Czy potrzebuję jeszcze pokrowca Pristine® Zero?
Zastępując pokrowiec plastikowy pokrowcem Pristine® Zero zyskujesz lepszą ochronę i komfort wypoczynku nocnego. Dzięki temu, że możliwa jest migracja powietrza i pary wodnej, nie będziesz mieć przykrego odczucia wilgoci. Unikniesz efektu „balona” pojawiającego się podczas używania pokrowców plastikowych, nie będzie budzić Cię szelest.

Jak długo skuteczny jest pokrowiec Pristine® Zero?
Tkanina Pristine jest bardzo trwała. Nie strzępi się i nie mechaci. Przy prawidłowej konserwacji i eksploatacji, Twoje pokrowce mogą być używane tak długo, jak długo używasz materaca, kołder i poduszek.

Tkanina Pristine jest przepuszczalna dla powietrza. Czy jest ona jednakowo skuteczna jak plastik?
Tak, skuteczność jest taka sama. Włókna utkane są bardzo ciasno. Przez ten splot nie przedostaną się alergeny, natomiast powietrze i para wodna tak. Dzięki temu Pristine zapewnia maksimum higieny, nie ma ryzyka powstania pleśni.

Używam pokrowców plastikowych i pocę się każdej nocy. Czy tak samo będzie z Pristine® Zero?
Pokrowce uszyte z tkaniny Pristine umożliwiają wymianę powietrza z otoczeniem, a także odprowadzanie wilgoci. Pokrowce plastikowe nie mają takich właściwości, dlatego powodują wzmożone pocenie się.

Czy pokrowce Pristine® Zero produkowane są w różnych kolorach?
Dostępne są one w kolorze białym, ponieważ na ogół takiego koloru są materace, kołdry i poduszki. Dzięki temu pokrowiec barierowy jest dyskretny, nie intryguje i nie rzuca się w oczy. Po zdjęciu pościeli wygląda jak integralna część wyposażenia łóżka.

Czy wybierając rozmiar pokrowca trzeba zakupić większy niż przedmiot, na który jest przeznaczony, na wypadek skurczenia się pokrowca w praniu?
Nie. Pokrowce Pristine® Zero szyte są z mikrofibry, czyli materiału syntetycznego, który nie kurczy się w praniu, nawet w temperaturze 90°C. Dlatego, decydując się na zakup pokrowca, trzeba wybrać rozmiar maksymalnie zbliżony do tego na co pokrowiec będzie nałożony.